Gitárral a kezében lépett színpadra Kapu Tibor! Videón a különleges fellépés:

Idén nyáron biztossá vált, hogy Kapu Tibor lett a világűrben leghosszabb időt egyhuzamban eltöltött magyar űrhajós.

20 napos küldetést teljesített: 2025. június 25-én magyar idő szerint 8 óra 31 perckor indult és július 15-én érkezett vissza.

Ezen a listán őt követi a magyar származású Charles Simonyi, azaz ifj. Simonyi Károly űrturista, aki első útján 14 napot töltött a világűrben.

Ezután második alkalommal ugyanő 13 napot volt távol a Földtől, összesítve a legtöbb időt.

Magyar részről legkorábban Farkas Bertalan kutatóűrhajós — a világűrbe addig kilépett hetedik nemzet tagjaként — 8 napig tartó űrrepülés részese volt.

1980. május 26-án magyar idő szerint 20 óra 20 perckor indult és június 3-án tért vissza.

Kapu Tibor is visszatért, nemcsak a Földre, hanem már Magyarországra is, méghozzá nem is akárhogyan.

A Bagossy Brothers Company Visszajövök című dalát gitározta el a színpadon a zenekarral együtt.

Íme a videó:

Oszd meg, hogy mások is láthassák! 

(Kiemelt kép: Kapu Tibor Instagram oldala)