Tóth Gabi nem titkolja tovább: “Vidéki lányként tájszólással beszéltem, ami miatt sokan gúnyoltak és…”

Közösségi oldalán vallott arról Tóth Gabi, milyen volt neki, amikor 16 évesen, vidéki lányként Budapestre került:

“16 évesen, gyakorlatilag gyerekként kerültem Tapolcáról a fővárosba. Egy olyan, számomra ismeretlen világ várt, ahol idegennek éreztem magam. Kívülállónak.

Vidéki lányként tájszólással beszéltem, ami miatt sokan gúnyoltak és lenéztek – kezdte bejegyzését Gabi, majd így folytatta:

Bár erős megfelelési kényszer működött bennem, egyetlen percre sem éreztem, hogy befogadtak volna.

Őszintén átérzem az állami gondoskodásban nevelkedő gyermekek helyzetét. Azt hiszem, hasonló érzésekkel, társadalmi előítéletekkel találkoznak, mint annak idején én is.

Pedig senki nem tehet arról, hogy honnan jött, hogy milyen súlyokat, nehézségeket cipel.

Ezek a gyermekek semmi másra nem vágynak csak szeretetre, megértésre, támogatásra.

Ha valakinek, nekik van a legnagyobb szükségük arra, hogy a közösség ne megkülönböztesse, hanem elfogadja őket.

Rajtunk is múlik, hogy a családban nevelkedő gyermekekhez hasonló esélyekkel induljanak és megvalósíthassák az álmaikat” – írja bejegyzésében annak kapcsán, hogy ő is részt vesz az állami gondozott gyerekek megsegítésében.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

tothgabi (@tothgabi) által megosztott bejegyzés

Te mit gondolsz? Ne felejtsd el megosztani!